Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

baca12 napsal(a):

ja reku to posilaju kazdemu zakaznikovy a kukam teda, ze len ludom co maju na fb v priateloch velkeho geroja orbana :)

Každému zákazníkovi asi ne. Letos jsem s nimi letěl, newslettery mi chodí, sleduju  na FB a neobdržel jsem zatím nic...

1 Citovat

Měl bych otázku, vyplatí se risknout koupit letenky na Madeiru na listopad (získat flexibilní letenky díky posunu) vzhledem k ceně 60 euro? nebo radši koupit alespoň listopad za 100- ale vzhledem k tomu, že je to wizz si říkám, že změna skoro určitě bude. Respektive jedná se mi o to, bude letenky z listopadu možné posunout například na září či srpen, nebo je tam pouze určité okno, ve kterém lze termín měnit?

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

[citace="baca12"]

ja reku to posilaju kazdemu zakaznikovy a kukam teda, ze len ludom co maju na fb v priateloch velkeho geroja orbana :)

Každému zákazníkovi asi ne. Letos jsem s nimi letěl, newslettery mi chodí, sleduju  na FB a neobdržel jsem zatím nic...

[/citace]

Taky mi nic nepřišlo a to s nimi létám dost pravidelně :D 

0 Citovat

maxstappen napsal(a):

Měl bych otázku, vyplatí se risknout koupit letenky na Madeiru na listopad (získat flexibilní letenky díky posunu) vzhledem k ceně 60 euro? nebo radši koupit alespoň listopad za 100- ale vzhledem k tomu, že je to wizz si říkám, že změna skoro určitě bude. Respektive jedná se mi o to, bude letenky z listopadu možné posunout například na září či srpen, nebo je tam pouze určité okno, ve kterém lze termín měnit?

-15 a +30 dní 

1 Citovat

maxstappen napsal(a):

Měl bych otázku, vyplatí se risknout koupit letenky na Madeiru na listopad (získat flexibilní letenky díky posunu) vzhledem k ceně 60 euro? nebo radši koupit alespoň listopad za 100- ale vzhledem k tomu, že je to wizz si říkám, že změna skoro určitě bude. Respektive jedná se mi o to, bude letenky z listopadu možné posunout například na září či srpen, nebo je tam pouze určité okno, ve kterém lze termín měnit?

změnit na jiný termín -14+30 dnů od původního termínu.

Větší jistota změny budou ty listopadové, protože to je už zimní letový řád. 

2 Citovat

Vánoce 2023 v Ejlatu za 38 EUR s klubem, kdyby to tu někoho oslovilo :D 


w6vie.png

0 Citovat

Dobrý den, nedávno jsem zakoupila zpáteční letenky do Španělska přes Wizz Air, po pár dnech nám cestu "tam" samozřejmě změnili, a to o 2 dny, což se nám již úplně nehodí a raději bychom si na cestu tam zakoupili letenky od Ryanair do jiného města. Cesta tam a zpět byla zakoupena současně, tj. nejedná se o 2 samostatné rezervace. Cestu zpět nám prozatím neměnili a snad to tak i zůstane. Dotaz zní: Lze žádat refundaci pouze za změněnou cestu a nechat si zpáteční cestu? Nebo pokud požádám o refundaci, automaticky se mi zruší celá rezervace, tj. i cesta zpět, která je teď pochopitelně podstatně dražší? Děkuji za odpověď. Prozatím jsem takovou situaci nemusela řešit, tak bych nerada omylem zrušila i to, co si chceme nechat. 

0 Citovat

Refundaci lze vyžádat za obě cesty nebo pouze za změněnou cestu. Vyzkoušej - po odkliku na Požádat o refundaci (nebo tak nějak) se objeví nabídka, za které lety chceš vrátit peníze.

1 Citovat

Super, moc děkuji, já se bála, aby se mi automaticky po odlkliknuti nezrusilo oboje, tak z opatrnosti ten dotaz :-)

0 Citovat

Wizz končí linku Praha-Bari - zavírá bázi v Bari.

Na stejné lince pokračuje Ryanair.

https://www.airways.cz/zprava/wi...ari-praha/

0 Citovat

cywe, Wizzair. Koupila jsem si víkendovku PRG-VAR-PRG. V rychlém sledu provedli změny dvakrát za sebou, až jim to vyšlo obráceně. V rezervaci mám nyní VAR-PRG-VAR, ale změnit můžu jen jeden let, protože tu předchozí změnu už systém asi zapomněl a tvrdí, že zůstal beze změny, takže PRG-VAR-PRG z toho online neudělám, i když jsou k dispozici skoro stejná data, jako v původní rezervaci. Docela bych to chtěla proletět a změnin, než  refund a koupit znovu. Povedlo se někomu v takovým případě s Wizzem hnout?

0 Citovat

V takovém případě se musí volat na jejich pražské číslo a operátor to změní.

0 Citovat

díky

0 Citovat

Petr _75 napsal(a):

Pokud zruší, změní čas odletu, což je rok dopředu téměř 100% jisté, máš až do 3 hodin před původním odletem možnosti.

- změnit na jiný termín -14+30 dnů od původního termínu.

- změnit destinaci - už hodně omezené - jen nejbližší letiště - někdy ani to ne. 

- nechat si vrátit peníze, nebo těch 120% kreditu. 

Jasně, pokud let ruší na poslední chvíli pár hodin předem - a že to s porovnání s ostatními dělají nejvíce - je o nervy se s nimi tahat o finanční kompenzaci. Stále se ale tyto případy jedná o desetiny % z celkového objemu letů. 

Příklad s Larnakou je na jednu stranu dost mrzutý, na druhou by ovšem za těch 6 hodin čekání způsobené technickou závadou měla být kompenzace 400 EUR/osoba reálná.

Jak už někdo psal,100% souhlasím, že tadle aerolinka není pro každého, ale já s ní prozatím prolétávám s výhodamy. Takže Vídeň-Neapol a Wroclaw-Larnaca na listopad a prosince 2023 koupeno :D

Tak díky zrušené lince do Bari jsem měl možnost vyzkoušet, Wizz Air měnil i dny a časy letů před koncem linky.

Jen mi u těch flexibilních letenek vrtá hlavou toto - změnu je možné provést až tři hodiny před nově navrženým časem letu. Wizz Air tedy klientovi "drží" místo v nově navrženém spoji? Pokud ano, snižuje si počet míst, které může prodat. Pokud ne, tak je zde zase riziko, že ty tři hodiny předem už bude nově navržený spoj vyprodaný (stát se to může). Ví někdo?

0 Citovat

ta lhuta trech hodin neni do tri hodin pred odletem noveho, ale puvodniho letu.

jinak nikdo nikomu misto nedrzi - pokud dojde k vyprodani navrzeneho letu, tak… uz do nej letenku nezmenite :)

0 Citovat

Jj, je to původní let, špatně jsem se díval, tím pádem vysvětleno. Díky!

0 Citovat

Ahojte, zrušili mi 3 dni po objednaní let v apríli z Abu Dhabi do Mattaly (Sri Lanka), vyzerá to tak že zrušili všetky lety až do augusta, peniaze refundovali.

Avšak mám booknutý let z Viedne do Abu Dhabi, mám nárok zrušiť alebo prebookovať tento let ktorý s tým súvisí?

díky

0 Citovat

Nemáš. Jsou to samostatné lety.

0 Citovat

narok nemate. jedna se o dve samostatne rezervace.

0 Citovat

dakujem :)

0 Citovat

prosím info a pomoc. přes wizzair .com jsem objednala a rezervovala dne 3.1.23 3 zpáteční letenky na Kypr ... podklady k platbě mi přišly ihned na můj email, platila jsem bankovním převodem..., z banky téhož dne peníze odešly...,. 5 pracovních dnů jsem podle instrukcí čekala jestli mi příjde potvrzení , že platbu na wizzairu přijali, nedočkala jsem se...., do včerejšího dne jsem viděla, že letenky mám stále rezervovány, dnes už na jejich stránkách svou rezervaci ani nevidím.  dotazovala jsem se, ale odpovídá pouze robot, na email nereagují a telefonicky lze reagovat pouze v jiném jazyce, než česky a za nemalý peníz jak postupovat prosím?? Martina 

0 Citovat

Rezervovat znovu a platit kartou.

3 Citovat

Stejná aerolinka, stejná destinace, stejná zkušenost. Mě tenkrát obrali o cca 50e, platbu nikdy nespárovali. Měl jsem potvrzení od banky, ze které jsem peníze odesílal i od té, kam přišly, že je má wizz na úctě. Papír potvrzený, orazítkovaný, podepsaný několika úředníky a stejně to nepomohlo. Mohl jsem to řešit dál, ale byl jsem na to líný. Po roce, kdy let dávno propadl a wizz zamítal mé žádosti jak na běžícím páse, jsem do toho odmítl investovat více svého času.

0 Citovat

Zkusenost. Musis volat. A priste letenky jedine kartou.

1 Citovat

A jaky mate duvod za ty letenky platit prevodem a ne kartou hned pri rezervaci, kdy vam to hned potvrdi platbu i rezervaci?

1